מקדמות מס הכנסה וביטוח לאומי, טיפ קטן

מי אנחנו

שני טיפים קטנים שיעזרו עצמאיים שבינינו:

  1. בדיקת מקדמות מס הכנסה

יש לשים לב כי סכומי המקדמות ששולמו השנה למס הכנסה, מתאימות לצפי המס לתשלום לסוף השנה. דעו כי כל חוב למס הכנסה גורר אחריו ריביות והצמדות ולכן מומלץ לבדוק זאת כבר כעת.  

בתחשיב מס ההכנסה יש לקחת בחשבון את נקודות הזיכוי כמו סיום תואר, ילדים, שחרור מהצבא, ילד לקוי למידה ועוד. במידה וצפוי חוב כלפי מס הכנסה מומלץ לשלמו עד סוף ינואר של השנה העוקבת ובכך לחסוך את הריבית וההצמדה.

  1. בדיקת מקדמות ביטוח לאומי

חשוב לוודא לפני שמסתיימת השנה, כי המקדמות שאנו משלמים מתאימות לצפי התשלום של הביטוח הלאומי לסוף השנה. כל התשלומים לביטוח הלאומי במהלך השנה,  כולל התשלום בעבור חודש דצמבר – נכללים באישור השנתי של הביטוח הלאומי. חשוב לדעת כי 52% מהסכום ששילמתם השנה מהווה הוצאה בספרים (כמו כל הוצאה אחרת).

יש לכם יתרת חוב בביטוח הלאומי? (למשל הפרשי שומה משנה קודמת) חשוב כי עד סוף השנה תדאגו לשלם בכרטיס אשראי (ניתן גם בתשלומים) מה שמבטיח שמלוא הסכום ייכלל באישור השנתי של הביטוח הלאומי.

בנוסף, כדאי לבדוק בהתאם להכנסה שלכם נטו בעסק ובהתאם לשעות העבודה שאתם עובדים בעסק האם הנכם עונים עדיין להגדרה של ביטוח לאומי "לא עונה להגדרה", אחרת יש לעדכן בהתאם את ביטוח לאומי.

נשים לקראת לידה? חשוב לא לשכוח לשלם ביטוח לאומי על מנת שתהיו זכאיות לדמי לידה!

אתם עוסק פטור? עוסק מורשה? רוצים לדעת יותר על החזרי מס בגין תרומות? על משמעויות רכישת מלאים בסוף שנה? טיפים לחברות?

נשמח לשמוע מה השאלות שמעניינות אתכם