שאלות ותשובות

אנחנו יודעים שיש לך שאלות. לכן קיבצנו את הנפוצות ביותר מביניהן. לא מצאת תשובה לשאלה שחיפשת? אנחנו כאן בשבילך בצור קשר

הנהלת חשבונות

כמובן שכן,

רק אל תשכחו לעשות תאום מס במשרדי מס הכנסה או באמצעות האינטרנט. בנוסף לכך, נדרש להצהיר על כל מקור הכנסה בדו"ח השנתי.

ניתן לעבור למנהל חשבונות, יועץ מס או רו"ח בכל נקודת זמן במהלך השנה.

תקשורת המחשבים והטכנולוגיה העכשווית, מאפשרת להעביר בקבצי מחשב חומר בכל הנושאים הנדרשים ובכל תקופה בשנה.

פתיחת התיק בביטוח לאומי תעשה לאחר פתיחת התיק במע"מ ובמס הכנסה (רצוי). יש למלא טופס דיווח רב שנתי שבו מצויים כל הפרטים שיש למלא כגון- היקף שעות עבודה, רווחים וכ'ו.

ההחלטה לגבי הפתיחה תתבצע ע"י ביטוח לאומי לאחר משלוח הדיווח אליהם.

הוצאה מוכרת היא כל הוצאה המסייעת באופן ישיר או עקיף בחלקו ליצירת ההכנסה. כמובן שחלק מההוצאות מוכרות עפ"י הכללים שאת התרתם קבעו מע"מ ומס הכנסה. כגון- הוצאות בגין רכב, תקשורת, כיבודים, בגדי עבודה וכ'ו.

נקודות הזיכוי הינן הנחות במס שניתנו לתושבי ישראל הנוגעות במצבם המשפחתי, השכלה אקדמית, חיילים משוחררים ועוד

ייעוץ עסקי

לבעלי עסקים המבינים שתשתית חזקה הינה אלמנט קריטי בהישרדות בשוק תחרותי – מומלץ להיעזר בליווי מקצועי מבחינה פיננסית, ניהולית ושיווקית.
במסגרת הייעוץ נערך ליווי אישי, הכולל: הגדרת יעדים, בניית תכנית עסקית רוחבית, ניהול זמן אפקטיבי
והתמודדות מוצלחת עם האתגרים שבדרך.

ייעוץ עסקי מסייע להתנהלות של ארגון. התנהלות כוללת את כל מה שקשור לפעילות השוטפת, לארגון ולהפעלה. החל מהתחום האסטרטגי (למה עושים), דרך התחום התפעולי (איך עושים) התחום הניהולי- הארגוני, התחום השיווקי – מכירתי, התחום הפיננסי- כלכלי.

שכר

סעיף 17 לחוק הגנת הצרכן קובע כי מעסיק שלא שילם שכר בזמן, ניתן להטיל עליו קנס הלנת שכר. פירוט לחוק תוכל/י למצוא כאן

ייתכן כי מעסיק יקבל הוראת עיקול על ידי בית המשפט (למשל עקב חוב מזונות), הוצאה לפועל (חוב לנושים) או פקיד גבייה. בהוראה יופיעו בדרך-כלל פרטים והוראות בנוגע לעיקול- כגון גובה הסכום המעוקל. כל עוד לא מדובר בחוב מזונות, החוק מגביל את גובה הסכום אותו ניתן לעקל.

ניתן לעקל עד 80% משכרו החודשי הנטו של העובד.

מעסיק אשר שילם לעובד בטעות, רשאי לגבות ממנו את כספו בחזרה. אם יגיע העניין להכרעה של ערכאה שיפוטית, ייתכן כי היא תפסוק כי בנסיבות מסוימות ההשבה אינה צודקת.

שכרו הרגיל של העובד. רכיבים כגון אחזקת רכב והבראה הינם בגדר "תוספת" שאינה קבועה ואינם נכללים בבסיס לחישוב.

 החוק מונה מספר מקרים בהם זכאי עובד להיעדר מעבודה על חשבון ימי מחלתו הצבורים. כך למשל, עובד יכול לקחת עד שבעה ימי מחלה (במידה וצבר ימים אלה) בקשר לטיפולים או בדיקות הקשורים להריון או לידה. הכוונה היא לנוכחות בלידה, ליווי בת הזוג לטיפולים או בדיקות מסוכנים, הפלה וכד'. 

הפרשת המעסיק לפנסיה תבוא בנוסף לשכר המוסכם, אך החלק של העובד בהפרשה יהיה מתוך השכר הקיים.

עובדת שעבדה מעל שנה במקום עבודתה, על המעסיק להמשיך ולשלם תשלומים לקופות הגמל במודע, בשיעור ולפי שכר העובדת.
כלומר, בכל חודש יש להעביר את התשלומים בעד העובדת לקופת הגמל בתאריך בהם התשלומים היו מועברים עד כה

כן. תגמול המילואים משולם לעובד, בלא קשר לשאלה אם הכנסתו נפגעה עקב שירות או לא. לפיכך אם עובד ביצע שירות מילואים ומעבר לכך אף עבד בעבור מעסיקו, הוא יקבל שכר עבודה בנוסף לתגמולי המילואים.

שונות

משפחות המעוניינות בניהול כלכלי מאוזן פונות לייעוץ לכלכלת המשפחה. תוצאות התהליך מניבות חיסכון משמעותי בהוצאות השוטפות, הוזלת עלויות, השקעה בחסכונות וביצוע מעקב שוטף של הוצאות מול הכנסות. ליווי מקצועי בתחום ייעוץ לכלכלת המשפחה מאפשר שינוי בהרגלי הצריכה וניהול תקציב משפחתי מאוזן.

כושר החזר חודשי הוא סכום הכסף הפנוי בכל חודש ומשמש להחזר חובות. חישוב כושר החזר חודשי נעשה על ידי הפחתת סך ההוצאות בחודש ממוצע מסך ההכנסות בחודש ממוצע.

 

צור קשר

אנו תמיד זמינים כדי לעזור לך. בין אם זו בעיית תמיכה, שאלה לגבי שירות שלנו, או כל שאילה אחרת, אנחנו כאן כדי להשיב לבקשתך.